Mariusz W.
W pierwszej połowie lutego minister infrastruktury odwołała z funkcji naczelnego dyrektora Michała Marca. Według informacji przekazanych przez Stanisława Krakowskiego z biura prasowego MIiR powodem zmian była „potrzeba zwiększenia skuteczności zarządzania przedsiębiorstwem”. Nieoficjalnie mówi się jednak o tym, że Marzec miał sprzeciwiać się planom połączenia z PLL LOT w ramach Polskiego Holdingu Lotniczego. Dlatego na jego miejsce powołano nowego dyrektora – Michała Kaczmarczyka.
Jak podaje „Rzeczpospolita” z powodu cięć w zatrudnieniu Lotnisku Chopina nie grozi raczej paraliż związany ze strajkiem, mimo iż z zapowiedzi wynika, że pracę stracić może co czwarta osoba zatrudniona w porcie. Cięcia dotyczyć będą bowiem jedynie administracji, w której zatrudnionych jest 800 osób (w całej spółce 2200), a nie pracowników operacyjnych. Według informacji „Rz” pracę straci około 500 pracowników.
Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju nadzoruje Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Spółka zajmuje się m.in. budową i eksploatacją lotnisk oraz świadczeniem usług na rzecz pasażerów i linii lotniczych. P.P. „Porty Lotnicze” zarządza dwoma portami lotniczymi: w Warszawie i Zielonej Górze. Posiada również udziały w 10 spółkach nadzorujących działanie lotnisk w Krakowie, Szczecinie, Poznaniu, Gdańsku, Modlinie, Wrocławiu, Katowicach, Szczytnie, Bydgoszczy i Rzeszowie. Ponadto PPL posiada udziały w spółkach handlingowych oraz firmach świadczących usługi pozalotnicze m.in. w spółce zarządzającej hotelem Courtyard by Marriott.