Partner serwisu
Intermodal i logistyka

Szmid: W kolejce do umów z Chińczykami stoi wiele innych krajów

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
21-08-2012
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
Szmid: W kolejce do umów z Chińczykami stoi wiele innych krajów
fot. Daderot, commons.wikimedia.org, PD
– Fakt przyjęcia ministra Sławomira Nowaka przez niższego rangą odpowiednika w Chinach pośrednio pokazuje, że gościliśmy tam bardziej w charakterze petenta, niż pełnoprawnego partnera – wizytę ministra transportu w Chinach komentuje Tomasz Szmid, prezes zarządu spółki Balticon, działającej na rynku transportu intermodalnego. Prezes widzi jednak dobre perspektywy dla współpracy z Chińczykami.

– Myślę, że przy dzisiejszym układzie geopolitycznym Chiny odwiedzają w takim charakterze niemal wszystkie państwa świata, oprócz kilku globalnych mocarstw. Musimy więc świadomie oceniać nasze szanse na współpracę, gdyż w kolejce do umów z Chińczykami stoi wiele innych krajów. Droga do wypracowania jak najlepszych postanowień dla strony polskiej może być długa i z pewnością będzie kosztować nas wiele pracy. Jedno jest pewne: Wpłynięcie do polskich portów oceanicznych kontenerowców COSCO i CSCL byłoby kolejnym krokiem milowym w rozwoju rodzimych terminali. Należy traktować perspektywy tej współpracy w ramach dobra narodowego. Wiele będzie zależeć teraz od polityków, którzy powinni nieco delikatniej podchodzić do współpracy polsko-chińskiej, nie zapominając, jak wrażliwymi na wszelkie niejednoznaczne kwestie ludźmi są Azjaci. Cierpliwość powinna się nam jednak opłacić – przekonuje Szmit.

– Na obustronnych umowach z Chińczykami może skorzystać także polska kolej, a przede wszystkim PKP Cargo. Przy ogromnym wolumenie towarowym płynącym z Chin do Europy kompleksowe oferty pokrywające wiele kolejnych ogniw łańcucha transportowego są jedynym sposobem realizacji dużych projektów transportowych o długoterminowym zasięgu – mówi prezes i dodaje: – Pozyskanie silnego inwestora pozwoliłoby polskim kolejom na większą konkurencyjność w stosunku do zagranicznych operatorów wchodzących na polski rynek. Istnieją duże szanse na podpisanie konkretnych umów, ale musimy pamiętać, że w zmaganiach o przyciągnięcie Chin do Polski mamy rywali – zaznacza.

 

Spółka Balticon świadczy usługi z zakresu transportu, depot (przeładunek, serwis oraz składowanie) i handlu kontenerami.

 

Partner działu

Aarsleff

Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Chińczycy przejmują udziały w hamburskim terminalu kontenerowym

Intermodal i logistyka

Lawina problemów na Jedwabnym Szlaku. Pociągi opóźniane nawet o... miesiąc

Intermodal i logistyka

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Chińczycy przejmują udziały w hamburskim terminalu kontenerowym

Intermodal i logistyka

Lawina problemów na Jedwabnym Szlaku. Pociągi opóźniane nawet o... miesiąc

Intermodal i logistyka

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5