Partner serwisu
Intermodal i logistyka

Stany Zjednoczone bronią się przed chińską fotowoltaiką

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
08-11-2012
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Infrastruktury/Xinhua

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
Stany Zjednoczone bronią się przed chińską fotowoltaiką
Fot. Włodzimierz Włoch
Chińscy producenci z branży energii słonecznej w czwartek protestowali przeciwko ostatniej decyzji Stanów Zjednoczonych o prawdopodobnym zwiększeniu cła na produkty fotowoltaiczne z Chin. Stany Zjednoczone, tak samo jak Unia Europejska, podejrzewają Chińczyków o stosowanie dumpingu.

„Ta decyzja uderzy mocno w chiński przemysł fotowoltaiczny i eksport tych produktów na rynek amerykański” – czytamy w stanowisku chińskiej Izby Handlowej dla Importerów i Eksporterów Maszyn i Produktów Elektronicznych (CCCME).

„Cła w znaczącym stopnie zniszczą równowagę w branży energetyki odnawialnej w tych dwóch krajach i szerzej na świecie” – twierdzi CCCME. Izba twierdzi, że spadek cen chińskiej fotowoltaiki wynika z globalnego spadku cen w tej branży. „Decyzja stanów Zjednoczonych będzie miała negatywny wpływ na światowy rynek fotowoltaiczny.” – zaznacza CCCME.

– Jesteśmy zawiedzeni protekcjonistyczną decyzją amerykańskiej Komisji Handlu Międzynarodowego (ITC). Ograniczy ona możliwości inwestycyjne w amerykańską branże energii słonecznej i zamknie tamtejszy rynek przed zaawansowanymi technicznie i wysoko efektywnymi produktami fotowoltaicznymi – powiedział agencji Xinhua Gao Jifan, prezes Trina Solar, firmy działającej w branży.

 

ITC w środę wydała ostateczną zgodę na nakładanie ceł na produkty fotowoltaiczne z Chin w ciągu najbliższych pięciu lat. Orzeczenie otworzyło drogę dla amerykańskiego Departamentu Handlu do wydawania antydumpingowych i wyrównawczych ceł na przywóz krystalicznych krzemowych ogniw i modułów z Chin. Wyrok zakończył postępowanie wszczęte na podstawie wniosku z 2011 roku złożonego przez firmę SolarWorld, największego amerykańskiego producenta paneli słonecznych.

 

Organizacja ProSun należąca do SolarWorld, w tej samej sprawie złożyła oficjalną skargę do Komisji Europejskiej. Komisja wszczęła postępowanie antydumpingowe w sprawie przywozu paneli słonecznych i ich głównych składników (ogniw fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych) pochodzących z Chin.

 

Chiny są największym na świecie producentem paneli słonecznych. Produkuje około 65 % wszystkich paneli słonecznych, które sprzedaje głównie na rynku europejskim. Na obszar Unii trafia około 80 % produkcji paneli i ogniw.

 

Partner działu

Aarsleff

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Kraków: Sześciomilionowy obsłużony pasażer. Czwarty raz w historii

Biznes i przemysł

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Kraków: Sześciomilionowy obsłużony pasażer. Czwarty raz w historii

Biznes i przemysł

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5