ju
Obiekt do niedawna użytkowany był w Łodzi. W lipcu 2012 roku Port Lotniczy Radom odkupił go od łódzkiego lotniska za 2 mln zł. Za usługę jego montażu spółka zapłaciła 4,5 mln zł. Terminal będący przedmiotem umowy został wybudowany w 2005 roku, a jego budowa trwała zaledwie dwa miesiące. Ma 2913 m2 powierzchni użytkowej, 3028 m2 powierzchni zabudowy oraz kubaturę 13.379 m3. Budynek ma wymiary 84x33 m. Jest to obiekt wolnostojący, parterowy, o konstrukcji stalowej. Budynek jest wyposażony we wszystkie instalacje, w tym klimatyzację.
Posiada on kompletne wyposażenie niezbędne do obsługi pasażerów, w tym taśmociągi bagażowe z wagami, punkty odpraw, a także 11 urządzeń skanujących RTG i różnego rodzaju detektorów. W terminalu znajdują się hale przylotów i odlotów, hala ogólnodostępna, VIP Room, kantor wymiany walut, wypożyczalnia samochodów, 5 sklepów, kawiarnia, oraz 3 toalety.
Stary terminal był obiektem tymczasowym, który w Łodzi miał funkcjonować przez dwa lata. Korzystano jednak z niego przez siedem lat, aż do wybudowania docelowego terminalu nr 3.
Jednym z powodów opóźnienia terminu oddania inwestycji do użytku było pękanie płytek podłogowych, którymi wyłożona jest część podłóg. W pozostałej części przeznaczonej dla pasażerów na podłogach położono parkiety. W radomskim terminalu znajdują się cztery stanowiska odprawy pasażerów. Spółka szuka obecnie najemców do sklepów wolnocłowych, które będą działać w lotniskowym terminalu.
Obecnie trwają poszukiwania firmy, która dostarczyłaby sprzęt do utrzymania lotniska, między innymi specjalistyczne urządzenia do odladzania samolotów. Przetarg został unieważniony, bo nie było żadnej oferty. Nie udało się również wyłonić firmy, która woziłaby przyszłych pasażerów lotniska. Do przetargu nie zgłosiły się żadne korporacje.