Mariusz W.
Województwo mazowieckie posiada obecnie 30,37 proc. akcji spółki zarządzającej lotniskiem. Największym udziałowcem lotniska w Modlinie jest Agencja Mienia Wojskowego, która posiada 34,43 proc. akcji. 30,39 proc. posiada Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, a 4,81 proc. miasto Nowy Dwór Mazowiecki.
Marszałek województwa jest przekonany, że potrzeba myśleć w przypadku modlińskiego lotniska o inwestorze. Dotyczyć to ma całej spółki, już po uruchomieniu portu.
Po koniec grudnia ubiegłego roku, zgodnie z decyzją WINB, z powodu usterek wykrytych na betonowych progach drogi startowej (08 i 26), funkcjonalność lotniska została ograniczona. Jeszcze w grudniu wykonawca pasa, firma Erbud na mocy podpisanej umowy, zobowiązany został do wykonania napraw gwarancyjnych. Przyjęty przez wykonawcę sposób napraw okazał się niewystarczający. W konsekwencji na początku stycznia WINB podtrzymał decyzję o wyłączeniu z użytkowania betonowych części drogi startowej i polecił wykonanie kompleksowych napraw pasa. W lutym 2013 roku ITWL dostarczył wyniki ekspertyz, które jako bezpośrednią przyczynę powstania uszkodzeń na drodze startowej wskazują użycie przez generalnego wykonawcę niewłaściwego kruszywa (zanieczyszczonego ziarnami węglanowymi i węglanowo-ilastymi). odwykonawcą firmy ERBUD SA, odpowiedzialnym za wykonanie warstwy betonowej, jest firma Bilfinger Infrastructure SA. Prace ze strony lotniska nadzoruje firma APB Analiza Projekt Budowa, specjalizująca się w betonowych nawierzchniach lotniskowych.