sg
Na wyniki rozmów będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, ale prawdopodobnie obie strony sporu ustaliły wspólne stanowisko, które jednak musi zostać zatwierdzone przez Agencję Rozwoju Przemysłu. ARP od września 2011 roku kontroluje nad spółkę LOT Aircraft Maintenance Services w celu przeprowadzenia jej restrukturyzacji.
Strajk pracowników spółki, zajmującej się m. in. serwisowaniem samolotów PLL LOT, rozpoczął się w nocy z poniedziałku na wtorek. Już w poniedziałek odbyło się podobne spotkanie: - Dotychczasowe rozmowy były bezowocne – usłyszeliśmy w biurze zarządu Związku Zawodowego Naziemnego Personelu Lotniczego.
Wczoraj LOT Aircraft Maintenance Services wydał oświadczenie, w którym strajk pracowników nazwał nielegalnym. Ponadto żądania strajkujących określił jako czysto finansowe: "U podstaw protestu leżą wygórowane żądania płacowe, a nie - jak ogłosili strajkujący - aspekty związane z bezpieczeństwem, nadmierną eksploatacją pracowników czy ochroną miejsc pracy. "
Strajkujący domagają się podwyżki płac o 2 tys. zł netto do poziomu, jaki mieli przed wydzieleniem spółki LOT AMS ze spółki-matki PLL LOT. Jak przekazał zarząd, przeciętne miesięczne wynagrodzenie w LOT AMS, liczone na zasadach GUS, wynosi 6,5 tys. zł brutto. ZZNPL skupia m.in. inżynierów, mechaników, którzy domagają się podwyżki płac.