Rynek Infrastruktury
Projekt, zakładający przekształcenie terenów zlokalizowanych przy lotnisku w nowoczesną dzielnicę biznesową ma już za sobą debiut na arenie międzynarodowej. Chopin Airport City został przedstawiony branży nieruchomości podczas 23. edycji targów MIPIM, w Cannes. - Nasz udział, w największych tego rodzaju targach na świecie, okazał się sukcesem - mówi Michał Marzec, naczelny dyrektor Portów Lotniczych. - Odbyliśmy kilkadziesiąt spotkań z inwestorami i deweloperami, którzy wykazali bardzo duże zainteresowanie naszym projektem. Nawiązaliśmy wiele ważnych, z punktu widzenia realizacji inwestycji, kontaktów. To dobry początek dla Chopin Airport City – podsumowuje Michał Marzec.
Chopin Airport City będzie zlokalizowane w Warszawie, która - według najnowszego raportu firmy CB Richard Ellis (z 2012 r.) - zajmuje obecnie drugie miejsce wśród najbardziej atrakcyjnych lokalizacji pod inwestycje w nieruchomości w Europie i jest lepsza pod tym względem nawet od Paryża, Berlina czy Monachium.
Biznesowa koncepcja miasteczka wiąże się z przygotowaniem odpowiedniej infrastruktury biurowo-konferencyjnej, która będzie reprezentować światowy poziom i spełniać oczekiwania wymagających klientów. W ramach projektu zostanie udostępnione 165 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Powstanie 16 wysokiej klasy biurowców klasy A, w których znajdą się nowoczesne biura, sale konferencyjne i powierzchnia handlowa.
Już dziś dobiegają końca prace przy inwestycjach, które uzupełnią infrastrukturę Chopin Airport City. W 2013 roku zostaną oddane do użytku dwa nowe hotele - 5* Marriott Renaissance oraz sąsiadujący z miasteczkiem lotniskowym 2* Hampton by Hilton. W bezpośrednim sąsiedztwie Terminalu A Lotniska Chopina znajduje się także 4* Courtyard by Marriott.
Chopin Airport City będzie doskonale skomunikowane z centrum Warszawy i całą Polską. Na terenie miasteczka już wkrótce uruchomiona zostanie linia kolejowa z podziemną stacją. Dobiega również końca budowa systemu dróg ekspresowych wokół lotniska, które pozwolą szybko i wygodnie dotrzeć do Chopin Airport City od południa i z zachodu.
Warta podkreślenia jest także rekreacyjna funkcja miasteczka, w którą wpisują się tereny zielone. Wyróżnikiem kompleksu będzie przestronny park z usytuowanym centralnie publicznym placem, na którym znajdą się restauracje, kluby fitness czy galerie. Park będzie służył zarówno pracownikom kompleksu, pasażerom lotniska, turystom jak i mieszkańcom Warszawy.
Dzięki nowatorskiemu połączeniu koncepcji komercyjnego zagospodarowania terenu z kreatywnym podejściem do wykorzystania przestrzeni publicznej, kompleks stanie się unikalną formą urbanistyczną i jednym z nowych symboli miasta.
***
Chopin Airport City w liczbach
• Całkowita powierzchnia projektu – 22,5 ha
• Powierzchnia pod zabudowę – 10 ha
• Liczba budynków o przeznaczeniu biurowym z funkcjami uzupełniającymi - 16
• Powierzchnia użytkowa budynków – ponad 165 000 m²
• Wysokość zabudowy – 25 - 40 m (3-8 kondygnacji)
• Powierzchnia piętra - 800 – 2 000 m²
• Miejsca parkingowe - co najmniej 1 miejsce na 50 m² wynajętej powierzchni