Nowe powierzchnie magazynowe, naczepy miejskie CityLiner, 50 proc. spadek reklamacji - to najważniejsze osiągnięcia Geis PL w 2023 roku. Grupa rozwija się w sektorze zielonego transportu i planuje systematycznie zwiększać udział w rynku transportu paletowego zarówno w Polsce, jak i Europie. Pomimo trudnych miesięcy dla branży TSL, firma nie zwalnia tempa i zapowiada kolejne inwestycje.
Miniony rok przyniósł przedsiębiorcom wiele niespodzianek. Nie inaczej było w branży TSL (czyli: Transport, Spedycja, Logistyka). Sektor musiał zmierzyć się z wysoką inflacją, rosnącymi cenami energii i presją płacową. Do tego zawirowania na rynku paliwowym i znaczące zmiany legislacyjne. Pomimo wielu wyzwań, firma Geis kontynuowała rozwój i zgodnie z przyjętą strategią rozszerzyła flotę oraz powierzchnię magazynową.
– Polska staje się coraz bardziej konkurencyjnym rynkiem dla branży transportowej, co wynika nie tylko z popytu wewnętrznego czy eksportu, ale także z rosnącego udziału przewozów międzynarodowych. Nasze auta dystrybucyjne, nie wliczając w to dostaw całopojazdowych, w ciągu 12 miesięcy pokonały 25 mln kilometrów, a auta liniowe – 20 mln kilometrów. Dzięki temu dostarczyliśmy blisko 2 mln przesyłek o łącznej masie przekraczającej 400 mln kg. Rozpoczynający się rok zapowiada się w Geis równie pracowicie. Na horyzoncie pojawiają się także kolejne zmiany prawne dla branży. Jedną z nich jest planowane wprowadzenie e-CRM, czyli elektronicznego listu przewozowego. My sami stawiamy przed sobą szereg ambitnych zadań, a wśród nich inwestycje w nowoczesne technologie transportowe o niższej emisji - dodaje Adam Kwiatkowski - Wiceprezes Geis PL.
W minionym roku grupa podjęła decyzję o przedłużeniu umów najmu magazynów w Poznaniu i Bydgoszczy. Powierzchnia magazynowa w Krakowie została powiększona o kilkaset m2, z możliwością dalszej ekspansji. Obecnie Geis w Polsce dysponuje 19 magazynami przeładunkowymi o łącznej powierzchni ponad 52 tys. m2.
Jednym z kluczowych projektów w 2023 r. było wprowadzenie do floty transportowej czterech naczep typu CityLiner. Pozwalają one na załadunek aż 27 palet każda, a dzięki swojej konstrukcji mogą swobodnie wjeżdżać w wąskie uliczki na terenach miejskich. Umożliwia to zmniejszenie emisji dwutlenku węgla i liczbę aut poruszających się po aglomeracjach. Co więcej, dzięki zwiększeniu ładowności jednorazowych przewozów możliwa jest optymalizacja kosztów cen dostaw.
– Jesienią ubiegłego roku Komisja Ochrony Środowiska Parlamentu Europejskiego zatwierdziła plan zwiększenia wymogów dotyczących redukcji emisji CO2 przez branżę transportową. Zgodnie z nowymi postanowieniami, do 2030 roku ma ona zostać zredukowana o 45 proc., do 2035 roku o 70 proc., a do 2040 roku aż o 90 proc. To ambitne cele, które wymagają radykalnych zmian w całym sektorze. Chociaż o naczepach nowego typu myśleliśmy już wcześniej, to decyzja Komisji utwierdziła nas w przekonaniu, że podjęliśmy właściwe kroki. Nasze CityLinery można spotkać już w okolicach Strykowa i Grodziska. Następnie pojawią się na ulicach Bydgoszczy, Tych, Warszawy i Gdańska. Do końca III kwartału br. planujemy posiadać w swojej flocie przynajmniej 25 tego typu naczep – dodaje Paweł Golec - Dyrektor Operacyjny Geis PL.
Kolejnym krokiem w kierunku redukcji śladu węglowego jest złożona optymalizacja procesu zwrotów uszkodzonych przesyłek. W związku z tym, wiosną ub. r. powołane zostały zespoły, których zadaniem jest minimalizowanie liczby reklamacji i niwelowanie ryzyka uszkodzeń transportowych. Widoczne są już pierwsze efekty - liczba zwrotów spadła aż o połowę w skali roku.
Grupa Geis ma ponad 70-letnie doświadczenie w branży TSL. Oferuje szeroki wachlarz usług, od prostych rozwiązań transportowych, po skomplikowane projekty logistyczne realizowane drogą morską, powietrzną i lądową w całej Europie. Na rynkach czeskim i słowackim Geis jest wiodącym operatorem drobnicowym. W Polsce pierwsze ciężarówki z logo Geis pojawiły się w 2016 roku i od tego momentu firma sukcesywnie umacnia swoją pozycję w segmencie transportu paletowego.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem
zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów
zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji
handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu
w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z
siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.