Samorząd województwa zachodniopomorskiego ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy drogi powiatowej nr 2142Z. W ramach inwestycji powstanie droga rowerowa pomiędzy Kaleńskiem a Chwarszczanami w powiecie myśliborskim. Opracowanie obejmie również oznakowanie w ramach trasy rowerowej z Chwarszczan do granicy województwa.
Choć północno-zachodnie rubieże Polski, przebiegające wzdłuż Odry, charakteryzują niezwykłe walory krajobrazowe i przyrodnicze, w tym obszarze nawet w sezonie letnim trudno spotkać turystów, choć mogłoby się wydawać, że jest to doskonałe miejsce dla pasjonatów wycieczek rowerowych. Przyczyną tego stanu rzeczy może być słaba baza noclegowa, a także szczątkowa obecnie infrastruktura dla rowerzystów. Samorząd województwa zachodniopomorskiego stara się jednocześnie promować region jako atrakcyjny turystycznie szczególnie dla rowerzystów. Jedną z promowanych tras jest trasa Blue Velo, łącząca Kostrzyn nad Odrą w województwie lubuskim z granicą polsko-niemiecką w Świnoujściu przez takie miasta, jak Dębno, Trzcińsko-Zdrój, Gryfino, Szczecin, Stepnica i Międzyzdroje.
Istnieje szansa, że atrakcyjność Pomorza Zachodniego z perspektywy rowerzystów wzrośnie – także w peryferyjnie położonych częściach regionu. Samorząd województwa ogłosił bowiem właśnie przetarg na zaprojektowanie drogi rowerowej w korytarzu Blue Velo między Kaleńskiem a Chwarszczanami. Kaleńsko znajduje się w okolicach Kostrzyna nad Odrą, natomiast przez Chwarszczany przebiega droga krajowa nr 31, skąd można dalej pojechać istniejącą drogą rowerową w kierunku Dębna wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 127. Na dużej części drogi powiatowej nr 2142Z między Kaleńskiem a Chwarszczanami przebiega rzeka Myśla, której ujście do Odry znajduje się na wysokości miejscowości Namyślin. Trasa przecina również linię kolejową nr 273, czyli tzw. Nadodrzankę, łączącą Wrocław i Szczecin przez Zieloną Górę.
Jak wskazuje zamawiający, do zadań wykonawcy będzie należało przygotowanie projektu budowlanego i wykonawczego, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej i ewentualnie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, o ile takowa będzie konieczna (wówczas przygotowany będzie musiał zostać raport o oddziaływaniu inwestycji na środowisko), a także opracowanie kosztorysu inwestorskiego oraz projektów organizacji ruchu – stałej oraz na czas realizacji robót budowlanych. Wykonawca przygotuje również materiały związane z pozyskaniem nieruchomości i dokumentację geotechniczną.
Szacunkową wartość zamówienia określono na niespełna 229 tys. zł. Na realizację kontraktu wykonawca ma mieć 10 miesięcy od dnia podpisania umowy. Głównym kryterium oceny ofert w przetargu będzie cena – z tego tytułu potencjalni wykonawcy będą mogli uzyskać do 60% punktów w przetargu. Zamawiający weźmie pod uwagę ponadto doświadczenie projektanta – 20% punktów za opracowane dokumentacje projektowe, dla których uzyskano decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, oraz 20% punktów za opracowane projekty budowlane dla budowy, rozbudowy bądź przebudowy drogi klasy Z lub wyższej o długości nie mniej niż 1 kilometra. Oferty w przetargu będzie można składać do dnia 12 lutego bieżącego roku do godziny 10:30.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem
zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów
zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji
handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu
w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z
siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.