Pozostawianie psów w samochodzie, szczególnie w lato przy wysokiej temperaturze i dużym nasłonecznieniu, jest dla nich prawdziwą katorgą i zdecydowanie ich właściciele nie powinni tak robić. Nie mniej jednak, w przypadku podróży z pupilem, gdyby auto było dla niego przyjemnym miejscem, często chcielibyśmy chociaż na chwilę móc go w nim zostawić. Temu problemowi postanowiła zaradzić Tesla wprowadzając „Dog Mode”.
„Dog Mode” to tryb, po włączeniu którego w samochodzie będą utrzymywane takie warunki, które sprawią, że pies będzie czuł się w nim komfortowo. Odpowiednio dostosowana będzie temperatura oraz obieg powietrza.
Introducing Dog Mode: set a cabin temperature to keep your dog comfortable while letting passersby know they don't need to worry pic.twitter.com/xFU6MGZT53
Co ważne, samochody Tesla mają już tryb, który chroni kabinę przed przegrzaniem. Tu jednak nie chodzi tylko o obniżenie temperatury, ale także o podniesienie jej kiedy będzie taka potrzeba. „Dog Mode” pozwoli na zadbanie o pupila nie tylko latem, ale także zimą.
Dodatkowo, ważnym aspektem nowego trybu była kwestia dotycząca przechodniów, którzy mogą chcieć pomóc psu pozostawionemu w samochodzie. Aby nie byli oni zmartwieni komfortem czworonoga zamkniętego w aucie, to po włączeniu „Dog Mode” na dużym ekranie znajdującym się w centrum deski rozdzielczej wyświetla się napis informujący o temperaturze wewnątrz z dopiskiem „Mój właściciel zaraz wróci” (ang.: „My owner will be back soon”).
Kolejnym ważnym pytaniem związane jest z możliwością rozładowania się baterii zasilającej Teslę. Firma Elona Muska zaprojektowała „Dog Mode” w taki sposób, aby wysyłał on informację na telefon właściciela jeśli poziom naładowania akumulatora spadł poniżej 20%.
Nowy tryb pojawi się w Teslach w tym tygodniu. Dużym ułatwieniem we wprowadzeniu „Dog Mode” jest to, że samochody tej marki można w niektórych przypadkach traktować jak smartfony lub komputery. Jeśli pojawia się jakiś problem w systemie, lub producent chce dodać nową funkcjonalność to po prostu wydaje aktualizację. Dzięki temu właśnie wprowadzenie w Teslach trybu sprzyjającego czworonogom może odbyć się szybko i sprawnie.
Należy także zaznaczyć, że takie ulepszenie pojazdów marki Tesla nie było do końca pomysłem samego producenta. Z inicjatywą wyszli użytkownicy serwisu Twitter, którzy zasugerowali koncernowi produkującemu elektryczne auta, takie rozwiązanie.
Rozwiązane wprowadzone przez Teslę może oczywiście przynieść również niepożądane skutki. Wszystko zależy od korzystających. Niektórzy mogą pomyśleć, że skoro w aucie jest odpowiednia temperatura to pies wytrzyma tam dosyć długo i zostawić go w aucie na kilka godzin, czego oczywiście nawet po włączeniu „Dog Mode” nie należy robić. Ktoś mógł by także pomyśleć, że taki tryb zadba także o komfort małego dziecka pozostawionego samego w pojeździe. Takie zachowanie jest jednak niedopuszczalne, ponadto np. w Polsce jest prawnie zabronione.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.