Na fragmencie S3 przechodzącym przez Woliński Park Narodowy wykonywana jest nawierzchnia, na całym odcinku trwają roboty mostowe – wiemy, co słychać na budowie drogi ekspresowej S3 między Świnoujściem a Troszynem.
Chodzi tak naprawdę o dwa fragmenty o długości 33 km. Odcinek Świnoujście-Dargobądz wykonuje firma Polaqua, a Dargobądz-Troszyn konsorcjum Polbud Pomorze (lider), PRD Nowogard i INTOP (partnerzy). Inwestycja jest realizowana w formule projektuj i buduj.
Prace trwają. Budowa nowej trasy wiąże się z utrudnieniami, dlatego jadąc nad morze należy zarezerwować więcej czasu na przejazd. Zakończenie inwestycji planowane jest w przyszłym roku.
Kierowcy wjeżdżając na budowaną S3 od strony Troszyna już na samym początku odcinka muszą liczyć się z utrudnieniami. W tym miejscu należy zjechać z DK3, by ominąć budowany wiadukt w rejonie Troszyna.
– Dalej kierowcy miną powstające przejścia dla zwierząt nad S3 i linią kolejową. W rejonie skrętu do Wiejkowa ruch został skierowany na południową jezdnię nowej S3. Umożliwi to wykonanie kolejnych prac - budowę w miejscu dotychczasowej jezdni DK3 północnej jezdni drogi S3. W miejscowości Recław kierowcy wrócą na dotychczasową DK3 – tłumaczą przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Na odcinku biegnącym przez Woliński Park Narodowy nowa droga powstaje przy istniejącej DK3, ale dla złagodzenia zakrętów nowa jezdnia będzie prowadziła raz z jednej, raz z drugiej strony obecnej trasy.
– W tym miejscu występuje znaczący ruch pojazdów budowlanych, a także znajduje się wiele zjazdów na teren prowadzenia robót. Jeszcze w wakacje planowane są tu kolejne zmiany organizacji ruchu. W rejonie Międzyzdrojów ruch odbywa się przez tymczasowe rondo. W weekendy pojawiają się spowolnienia ruchu i należy zachować szczególną ostrożność – informują przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Na odcinku Międzyzdroje - Świnoujście nowa trasa biegnie na północ od istniejącej, przez co budowa w mniejszym stopniu wpływa na ruch drogowy. W rejonie osiedla Łunowo-Przytór w Świnoujściu trzeba ominąć budowany wiadukt. Dalsze zmiany organizacji ruchu kierowcy napotkają przed węzłem Świnoujście, gdzie od czerwca jadą jezdnią równoległą na południe od budowanej S3.
Fragment Świnoujście-Dargobądz będzie miał 17 kilometrów długości. Rozpocznie się od połączenia z tunelem w Świnoujściu, w pobliżu terminala promów morskich, a zakończy na zachód od węzła Dargobądz. Na trasie powstaną cztery węzły: Świnoujście, Świnoujście LNG, Świnoujście Łunowo i Międzyzdroje. Wybudowanych zostanie również 10 wiaduktów i dwie estakady oraz kładka dla pieszych. Powstaną także przejścia i przepusty dla zwierząt, w tym dwa przejścia górne o szerokości 50 metrów.
Odcinek Dargobądz-Troszyn będzie miał 16 km długości i obejmuje budowę węzła Dargobądz, a także Wolin Zachód i Wolin Wschód. Nowy odcinek połączy się z obwodnicą Troszyna. W ramach inwestycji przewidziano też budowę dwóch Miejsc Obsługi Podróżnych z rezerwą terenu pod budowę stacji paliw i restauracji na wschód od Dargobądza. Przy węźle Wolin Wschód powstanie obwód utrzymania drogi. Wybudowanych zostanie również siedem wiaduktów, dwa mosty oraz estakada. Powstaną też przejścia i przepusty dla zwierząt, w tym dwa przejścia górne o szerokości 50 metrów.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.