Spółka Centralny Port Komunikacyjny ogłosiła przetarg na świadczenie usług nadzoru technicznego i merytorycznego dla budowy i modernizacji dróg na potrzeby budowy Lotniska CPK. Łączna długość odcinków drogowych korytarzy transportowych, które mają być objęte nadzorem inżyniera kontraktu to 46,4 km.
Wyłoniona w postępowaniu firma, która będzie pełnić rolę inżyniera kontraktu, odpowiedzialna będzie za kompleksowe doradztwo, zarządzanie, organizację, nadzór i koordynację całego procesu inwestycyjnego związanego z realizacją budowy dróg dojazdowych do terenów budowy Lotniska CPK. Prowadzony przez inżyniera kontraktu nadzór ma obejmować cały okres budowy korytarzy transportowych, a także rękojmi za wady i gwarancji jakości.
W pierwszym kwartale tego roku spółka CPK ogłosiła dwa przetargi na budowę i modernizację dróg prowadzących do terenu inwestycji na obszarze gmin: Teresin i Wiskitki oraz powiatów: sochaczewskiego, grodziskiego i żyrardowskiego. Będą one obejmowały przygotowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń oraz wykonanie robót budowlanych.
Realizowana również będzie modernizacja drogowych korytarzy transportowych na terenie gmin: Baranów i Radziejowice oraz powiatu grodziskiego.
Nadzór inżyniera kontraktu obejmować ma realizację korytarzy transportowych o łącznej długości 46,4 km, które zostały ujęte we wcześniej ogłoszonych przez spółkę przetargach na usprawnienie infrastruktury drogowej na potrzeby budowy Lotniska CPK.
Celem prac modernizacyjnych dróg jest wzmocnienie dróg, aby była one przygotowane na wzmożony transport kołowy, czyli dostawy materiałów niezbędnych do budowy Lotniska CPK. Przebudowa dróg zwiększy również bezpieczeństwo mieszkańców obszarów objętych tymi pracami.
Zgodnie z przyjętym harmonogramem, realizacja tej drogowej inwestycji zakończy się w drugim półroczu 2027 roku.
W ramach realizacji programu CPK powstanie również, w zakresie innego zadania, ok. 90 km dróg prowadzących do lotniska, na których budowę i modernizację w Programie Wieloletnim CPK w latach 2024-32 przewidziano 2,6 mld zł. Nowo wybudowane odcinki połączą lotnisko z siecią istniejących dróg publicznych, a zakres inwestycji obejmie m.in. budowę węzła autostradowego na połączeniu z autostradą A2.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem
zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów
zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji
handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu
w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z
siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.