Droga wojewódzka nr 881 na fragmencie łączącym Czarną z Łańcutem doczeka się rozbudowy. Do jej realizacji przymierza się Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich, który ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla inwestycji wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych decyzji, opinii i uzgodnień.
Licząca ponad 77 kilometrów długości droga wojewódzka nr 881 łączy drogę wojewódzką nr 878 w Sokołowie Małopolskim z drogą krajową nr 77 w Żurawicy, przebiegając przez obszar powiatów rzeszowskiego, łańcuckiego, przeworskiego, jarosławskiego i przemyskiego.
Jak informowaliśmy na łamach “Rynku Infrastruktury” w ubiegłym tygodniu, Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla jej rozbudowy na odcinku łączącym Pruchnik i Żurawicę, który powstanie częściowo w nowym składzie. Dziś do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej wpłynęło natomiast ogłoszenie o przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy odcinka Czarna – Łańcut.
Jak czytamy w opisie zamówienia, do zadań wykonawcy oprócz opracowania dokumentacji projektowej należeć będzie uzyskanie wszelkich niezbędnych uzgodnień, opinii i decyzji, w tym decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, która umożliwi rozpoczęcie robót budowlanych. Na realizację zadania przewidziano 27 miesięcy, począwszy od dnia zawarcia umowy.
Oferty w przetargu będą mogły składać podmioty, które w ciągu ostatnich 10 lat wykonały podobne zamówienie dla przynajmniej 2-kilometrowego fragmentu drogi publicznej klasy G lub wyższej. Możliwość składania ofert zostanie zamknięta w dniu 25 listopada bieżącego roku o godzinie 10:00. Ich otwarcie nastąpi kwadrans później. Przed terminem składania ofert konieczne będzie wniesienie wadium w wysokości 8130 zł.
Głównym kryterium oceny ofert w przetargu będzie cena. Przewidziano jednak trzy podkryteria związane z ceną. Maksymalnie 35% punktów będzie można uzyskać za cenę brutto całej oferty. Kolejnych 10% punktów będzie mogło zostać przyznanych w zależności od ceny pozycji składowej “Projekt podziału nieruchomości – mapy jednostkowe, zbiorcze, wykazy zmian gruntowych”, natomiast z uwagi na cenę pozycji głównej “Opracowania geologiczne, geotechniczne i geofizyczne” będzie mogło zostać przyznanych maksymalnie 5% punktów.
Aż 25% punktów będzie można uzyskać z uwagi na doświadczenie projektanta branży drogowej. Z kolei z tytułu doświadczenia projektanta branży mostowej będzie mogło zostać przyznanych maksymalnie 20% punktów. Kolejnych 5% punktów będzie można uzyskać z racji doświadczenia zespołu, rozumianego jako równoczesne branie udziału przez wyżej wymienionych projektantów w realizacji przynajmniej trzech zadań w zakresie wykonania dokumentacji projektowej dla budowy, rozbudowy lub przebudowy dróg publicznych.