12 grudnia 2019 r. oficjalnie otwarto nową siedzibę Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Budynek przy ul. Kujawskiej 1 w Warszawie jest własnością PIIB. Tutaj będzie kontynuowana statutowa działalność izby zrzeszającej inżynierów z branży budowlanej.
– Finis coronat opus. Koniec wieńczy dzieło – stwierdził podczas uroczystości prof. Zbigniew Kledyński, prezes Krajowej Rady PIIB. Dodał, że PIIB wyszła z bezdomności i ma odtąd swój własny dom.
– Dzięki temu możemy w poczuciu stabilności kontynuować naszą statutową działalność z pożytkiem dla rzeszy inżynierów budownictwa i w warunkach przyjaznych dla członków organów krajowych oraz zatrudnionych w biurze Izby pracowników – podkreślił prezes PIIB.
Droga do własnej siedziby była długa. Rozpoczął ją obecny prezes honorowy PIIB Andrzej Roch Dobrucki. Nieruchomość, gdzie miała powstać nowa siedziba została nabyta w 2015 r. od Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Potem zlecono wykonanie projektu (wykonała go spółka FS&P Arcus Mariusza Ścisły) i ogłoszono przetarg na wykonanie remontu i budowę – wygrała go firma Dekpol.
– Nie sposób wymienić z imienia i nazwiska wszystkie osoby, którym nasza siedziba zawdzięcza swój efektowny wygląd i jakość – mówił podczas uroczystości otwarcia siedziby prof. Z. Kledyński. – Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie skrzętność w gospodarowaniu składkami naszych członków oraz nieocenione wsparcie, jakiego Polskiej Izbie Inżynierów Budownictwa udzieliły okręgowe izby – dodał.
Nowa siedziba PIIB mieści się w budynku wpisanym do rejestru zabytków. To obiekt wybudowany w latach 1914–1915 na zlecenie Rudolfa Strzeleckiego, farmaceuty. Mieścił się tu jego dom i wytwórnia środków opatrunkowych. W kolejnych latach obiekt zmieniał właścicieli, a w latach powojennych służył m.in. Urzędowi Skarbowemu Warszawa Mokotów. Obecnie jego jedynym właścicielem jest PIIB.
Budynek stoi na działce o powierzchni ponad 1 tys. m kw. Izba ma do dyspozycji powierzchnię użytkową liczącą 1811 m². Obiekt składa się z dwóch części: 3-4 kondygnacyjnej usytuowanej wzdłuż ul. Kujawskiej oraz 4 i 5-kondygnacyjnej usytuowanej prostopadle do ul. Kujawskiej.
W momencie kupna przez samorząd gospodarczy inżynierów budownictwa, obiekt kwalifikował się do generalnego remontu. Zakres koniecznych prac obejmował m.in. całkowity demontaż dachu oraz ponowne wykonane więźb wraz z pokryciem dachówką ceramiczną, przy czym w części dach został odtworzony w formie historycznej, odciążenie lub wymiana stropów, wymiana wszystkich instalacji sanitarnych i elektrycznych, a także węzła ciepła, montaż instalacji fotowoltaicznej, termomodernizację czy doposażenie obiektu w windy.
Wśród działań związanych z aranżacją, nacisk położono m.in. na sale konferencyjne.
Pozwolenie na użytkowanie wydano w sierpniu 2019 roku.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.