Wojewódzcy radni zadecydowali, że przekażą dotację na remont ul. Parzęczewskiej w Zgierzu. Środki mają posłużyć przede wszystkim poprawie systemu odwodnienia. To zaś sprawa kluczowa nie tylko z punktu widzenia utrzymania drogi, ale i funkcjonowania pobliskiego szpitala.
Podczas ostatniej sesji Sejmiku Województwa Łódzkiego radni podjęli uchwałę dotyczącą przekazania środków regionalnych na remont drogi powiatowej na terenie Zgierza. Beneficjentem będzie więc powiat zgierski, który przeznaczy pieniądze na modernizację ul. Parzęczewskiej. – Wsparcie wyniosło 300 tys. zł – poinformował nas Wydział Prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.
Problemy odczuwali nie tylko kierowcy, ale i... pacjenci
– Pieniądze są przeznaczone na zaprojektowanie i budowę kanału deszczowego, co jest częścią większej inwestycji obejmującej modernizację drogi powiatowej na terenie miasta – wskazuje samorząd regionalny. Tłumaczy, że zdecydował się na przekazanie środków nie tylko z uwagi na sam stan drogi, ale i na problemy dotyczące funkcjonowania wojewódzkiego szpitala znajdującego się w pobliżu przeznaczonej do remontu drogi. – Dotychczasowe odwodnienie było niewystarczające i podczas intensywnych opadów teren placówki był zalewany – usłyszeliśmy.
Pieniądze pochodzą z budżetu województwa i były wcześniej zabezpieczone na ten cel. Modernizacja drogi powiatowej obejmująca fragment Parzęczewskiej, a także ulice Gałczyńskiego i Musierowicza, trwa już od ponad roku. – To ważna inwestycja od lat wyczekiwana przez zgierzan – ocenia UMWŁ, przypominając, że ciąg pozwala dotrzeć m.in. do wojewódzkiej drogi nr 702.
Ułatwienia dla pieszych, zatoki dla autobusów
Województwo zapewnia, że prace przyniosą korzyści wszystkim użytkownikom dróg. Wybudowane mają zostać bowiem nowe chodniki, a kierowcy będą mogli liczyć nie tylko na nową nawierzchnię, ale i lepsze oświetlenie. Powstaną też zatoki autobusowe, a prace obejmą również zieleńce. – Dzięki dobrej współpracy uda się rozwiązać także problem, z którym nasza placówka medyczna zmaga się od lat – podkreślają służby prasowe marszałka.
Remont ma zakończyć się jeszcze w tym miesiącu. Całkowity koszt budowy kanału deszczowego to 660 tys. zł. Z budżetu regionalnego pochodzić będzie więc ok. połowa środków niezbędnych do jego uruchomienia.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.