Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na realizację w systemie “projektuj i buduj” przebudowy fragmentu drogi krajowej nr 22 w województwie pomorskim. W ramach inwestycji zaplanowano przede wszystkim rozbudowę dwóch skrzyżowań oraz budowę 5-kilometrowego ciągu pieszo-rowerowego na odcinku Gnojewo – Cisy.
Droga krajowa nr 22, licząca ok. 460 kilometrów długości, łączy granicę polsko-niemiecką w Kostrzynie nad Odrą z granicą polsko-rosyjską w Grzechotkach, przebiegając przez obszar województw lubuskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad realizuje na trasie szereg inwestycji, zarówno związanych z budową obwodnic, jak również modernizacją istniejących fragmentów, najczęściej w celu zapewnienia parametrów w zakresie nośności umożliwiających przenoszenie obciążeń rzędu 115 kN na oś.
Szereg prac modernizacyjnych jest realizowanych aktualnie w województwie pomorskim. Trwają roboty budowlane na odcinkach o łącznej długości blisko 49 kilometrów, przy czym w przypadku ponad połowy zakończenie prac nastąpi jeszcze w tym roku. Modernizacja kolejnych niemal 31 kilometrów DK nr 22 na Pomorzu znajduje się z kolei na etapie prac przygotowawczych. Powstać mają także obwodnice Człuchowa i Starogardu Gdańskiego – przetarg na realizację pierwszej z nich zostanie ogłoszony za dwa lata, natomiast drugiej jeszcze w tym roku. GDDKiA planuje jednak również mniejsze inwestycje.
Pod koniec września zarządca państwowej sieci dróg poinformował, że do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej wpłynęło ogłoszenie o przetargu na realizację w systemie “projektuj i buduj” przebudowy kolejnego odcinka. W tym przypadku nie przewidziano modernizacji trasy głównej. Do zadań wykonawcy będzie należało przede wszystkim rozbudowanie dwóch skrzyżowań (w 350,242 kilometrze DK nr 22 wraz z budową lewoskrętu oraz w 353,134 kilometrze) oraz budowę ciągu pieszo-rowerowego o długości ok. 5 kilometrów, łączącego miejscowości Gnojewo i Cisy. Ponadto zaplanowano budowę i przebudowę zjazdów, zatok autobusowych, systemu oświetlenia (wraz z doświetleniem przejść dla pieszych), przepustów, systemu odwodnienia i kanału technologicznego oraz przebudowę różnego rodzaju sieci w zakresie kolizji z inwestycją.
Zamówienie powinno zostać zrealizowane w ciągu 32 miesięcy, począwszy od dnia zawarcia umowy. Głównym kryterium oceny ofert, podobnie jak w przypadku zdecydowanej większości przetargów drogowych w Polsce, będzie rzecz jasna cena. W tym przypadku potencjalni wykonawcy będą mogli uzyskać maksymalnie 60% punktów. GDDKiA przewidziała ponadto dwa kryteria pozacenowe. Do 20% punktów będzie mogło zostać przyznanych w zależności od oferowanego okresu gwarancji. Kolejnych maksymalnie 20% punktów będzie można uzyskać za skrócenie terminu realizacji. Oferty będzie można składać do dnia 7 listopada bieżącego roku do godziny 10:00. Godzinę później nastąpi ich otwarcie.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem
zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów
zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji
handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu
w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z
siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.