fot. Google Street ViewDroga wojewódzka nr 137 w okolicach Ośna Lubuskiego
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze szuka wykonawcy przebudowy drogi wojewódzkiej nr 137, łączącej Międzyrzecz i Słubice, na czterech fragmentach o łącznej długości ponad 11 kilometrów. Inwestycja uzyskała dofinansowanie ze środków unijnych w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027.
Licząca 100 kilometrów długości droga wojewódzka nr 137 przebiega w całości przez obszar województwa lubuskiego. Łączy drogę krajową nr 92 w Trzcielu z drogą krajową nr 29 w Słubicach przez Międzyrzecz, gdzie łączy się z drogą ekspresową S3, oraz Sulęcin i Ośno Lubuskie. Z racji przebiegu równoległego względem pierwszej z wyżej wymienionych dróg krajowych stanowi dla niej trasę alternatywną, przez co ruch ciężki jest na niej znaczący. Co istotne, jest to również droga dojazdowa do poligonu Wędrzyn, jednego z największych w Polsce, gdzie dyslokowane są także niektóre jednostki organizacyjne 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Trasa na całej długości spełnia standardy właściwe drodze klasy technicznej G.
Na przestrzeni lat na DW nr 137 zrealizowano szereg inwestycji w zakresie przebudowy i rozbudowy poszczególnych odcinków. Już wkrótce rozpocznie się realizacja prac na kolejnych czterech fragmentach w rejonie Ośna Lubuskiego oraz Sulęcina i Wędrzyna. Stosowny przetarg ogłosił bowiem Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze. Został on podzielony na trzy zadania. W ramach pierwszego zadania przebudowane mają zostać dwa odcinki – pomiędzy 25,020 a 28,242 oraz 28,99 a 32,650 kilometrem trasy. Czas na jego realizację określono na 440 dni. Drugie zadanie przewiduje przebudowę fragmentu pomiędzy 47,080 a 50,372 kilometrem z terminem realizacji 330 dni. Z kolei trzecie zadanie dotyczy przebudowy odcinka pomiędzy 52,730 a 53,710 kilometrem. W tym przypadku wykonawca będzie miał 120 dni na realizację.
Zakres prac we wszystkich przypadkach obejmuje wykonanie robót przygotowawczych, robotów ziemnych, odwodnienia korpusu drogowego, podbudowy, nawierzchni, robót wykończeniowych, oznakowania dróg i zabudowy urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także elementów ulic. Inwestycja będzie współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027.
Podobnie jak w przypadku większości przetargów drogowych w Polsce, głównym kryterium oceny ofert będzie cena – z tego tytułu potencjalni wykonawcy będą mogli uzyskać do 60% punktów. Zamawiający przewidział również jedno kryterium pozacenowe w postaci długości okresu gwarancji jakości. Minimalny okres wynosi 5 lat i jako taki nie jest podstawą do przyznania jakichkolwiek dodatkowych punktów, lecz warunkiem ważności oferty. 20% punktów będzie można uzyskać za wydłużenie go o rok, natomiast maksymalnych 40% punktów zostanie przyznanych w przypadku zaoferowania 7-letniego okresu gwarancji jakości. Oferty w przetargu będzie można składać do 24 maja bieżącego roku do godziny 10:00. Dwa kwadranse później nastąpi ich otwarcie.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem
zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów
zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji
handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu
w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z
siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.