Gmina Siechnice ogłosiła przetarg na realizację w systemie “projektuj i buduj” rozbudowy infrastruktury drogowej na terenie strefy przemysłowej. Inwestycja uzyskała państwowe dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.
Podwrocławskie Siechnice to miasto liczące blisko 11 tys. mieszkańców. Oprócz bliskości Wrocławia dużym atutem Siechnic jest doskonałe skomunikowanie – przebiegają tu droga krajowa nr 94 oraz droga wojewódzka nr 372, stanowiąca wschodnią obwodnicę Wrocławia, a także linia kolejowa nr 277 do Jelcza-Laskowic. Co ciekawe, gminę Siechnice od lat charakteryzuje dynamiczny wzrost liczby mieszkańców – w latach 2009-2022 wzrost wyniósł blisko 94%.
W mieście oprócz zabudowy mieszkaniowej znajduje się także szereg obiektów przemysłowych i magazynowych. W ubiegłym roku w październiku samorząd miasta i gminy uzyskał państwowe dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych na rozbudowę układu drogowego z myślą o poprawie dostępu do “strefy przemysłowej”.
Nazwa projektu jest nieco myląca, ponieważ obejmie on nie tylko odcinki dróg w rejonie położonych w przeważającej mierze we wschodniej i południowo-wschodniej części miasta obiektów magazynowych i przemysłowych, ale także w rejonie budowanej elektrociepłowni gazowej i istniejącej elektrociepłowni opalanej węglem kamiennym. Inwestycja zostanie zrealizowana w systemie “projektuj i buduj”. W tej sprawie ogłoszony został przetarg.
Przetarg na rozbudowę infrastruktury drogowej w strefie przemysłowej został podzielony na dwie części. Pierwsza część obejmuje tylko jedno zadanie, dotyczące przebudowy ulicy Kwiatkowskiego, położonej we wschodniej części Siechnic. W ramach drugiej części przetargu przewidziano natomiast trzy zadania, które mają zostać zrealizowane kolejno w trzech etapach.
W pierwszej kolejności przebudowana i rozbudowana zostanie ulica Zachodnia w północnej części miasta, w pobliżu elektrociepłowni i jednocześnie w sąsiedztwie oczyszczalni ścieków, betoniarni i hałdy popiołów i odpadów z dawnej huty metali kolorowych. Następnie przebudowana rozbudowana zostanie ulica Stawowa, która przebiega w rejonie budowanej elektrociepłowni gazowej. Ostatni etap dotyczy przebudowy i rozbudowy fragmentu drogi krajowej nr 94 wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Ciepłowniczą i zjazdem na drogę wewnętrzną.
Zamówienie powinno zostać zrealizowane w ciągu 36 miesięcy, począwszy od dnia zawarcia umowy. Wykonawca będzie odpowiadał zarówno za opracowanie dokumentacji projektowej, jak również realizację robót budowlanych i pełnienie nadzoru autorskiego. Jedynym kryterium oceny ofert w przetargu będzie cena. Potencjalni wykonawcy będą mogli składać oferty do 6 sierpnia bieżącego roku do godziny 10:00. Pięć minut później nastąpi ich otwarcie.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem
zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów
zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji
handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu
w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z
siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.