Wiceminister Infrastruktury i Budownictwa podpisał program inwestycyjny, który przewiduje realizację 16 zadań drogowych w siedmiu województwach. Ich łączny koszt to 527 mln zł. Projekty dotyczą rozbudowy dróg krajowych, dostosowania ich nośności do ruchu ciężkiego oraz poprawy bezpieczeństwa.
Najwięcej inwestycji z, podpisanego przez Jerzego Szmita, programu będzie zrealizowanych w województwie mazowieckim. Będzie ich pięć i wszystkie dotyczą drogi krajowej nr 79. Pierwsza to rozbudowa odcinka Góra Kalwaria – Mniszew. Jest to fragment o długości 13,5 km. Trasa zostanie dostoswana do nośności 115 kN/oś, rozbudowane zostaną chodniki, ciągi pieszo-rowerowe, przebudowane skrzyżowania i zatoki. Kolejna inwestycja dotyczy trasy z Mniszewa do Magnuszewa. Na odcinku, o długości 12,5 km, wykonane zostaną takie prace jak w przypadku pierwszego przedsięwzięcia. Rozbudowane zostanie także przejście przez Kozienice. Droga zostanie poszerzona, a nawierzchnia wzmocniona. W ramach zadania powstanie także wiadukt nad torami kolejowymi oraz zmodernizowany most przez rzekę Zagożdżonkę. Czwarty projekt w tym regionie to rozbudowa DK-79 na odcinku Garbatka – Wilczowola. Jest to fragment liczący 8 km. Efektem działania będzie m.in. dostosowanie infrastruktury do ruchu o większym ciężarze i budowa ciągów pieszo-rowerowych. Ostatnia inwestycja to budowa obwodnicy Lipska. Jej długość to 7,35 km. Wybudowana zostanie droga o klasie GP, powstanie sieć tras dojazdowych i zbudowane zostaną obiekty mostowe. Lata realizacji wszystkich projektów to 2018-2022.
W województwie opolskim przeprowadzone zostaną cztery inwestycje. Pierwsze dwie dotyczą drogi krajowej nr 46 w miejscowości Paczków oraz na odcinku Nysa – Pakosławice. W Paczkowie powstanie sygnalizacja wraz z ciągiem pieszo-rowerowym. Zadanie jest realizowane w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Na trasie z Nysy do Pakosławic istniejąca droga zwiększy swoje parametry w zakresie nośności, a dodatkowo otrzyma przekrój 2+1. Ostatnie dwa przedsięwzięcia w tym regionie to rozbudowa DK-41 w mieście Wierzbięcice i DK-40 w miejscowości Głuchołazy. Inwestycje przewidują podniesienie nośności dróg oraz poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Następne dwa projekty dotyczą województwa lubelskiego. Oba zadania dotyczą poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i będą realizowane w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Pierwsze dotyczy DK-63 w miejscowości Łuków, a drugie DK-74 w miejscowości Krzemień.
Również dwa przedsięwzięcia zostaną przeprowadzone w województwie zachodniopomorskim. Oba dotyczą drogi krajowej nr 20. Jedno z nich przewiduje przebudowę tej trasy w miejscowości Śniadowo, a drugie dotyczy poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych, w miejscowości Święte.
Po jednej inwestycji otrzymały województwa wielkopolskie, pomorskie oraz warmińsko mazurskie. W pierwszym z nich rozbudowana zostanie droga krajowa nr 12 na Kalisza – Granica Województwa o długości 17,5 km. W drugim, modernizacji ulegnie DK-22 w miejscowości Człuchów. Z kolei na Warmii i Mazurach przeprowadzony zostanie montaż systemu oświetlania solarnego na parkingach przydrożnych przy DK-59 w miejscowościach Ruminek i przy DK-16 w miejscowości Inulec.